چرا پابه‌پا؟

پابه‌پا اپلیکیشنی هست که به شما کمک میکنه تا تمرینات رو بدون نیاز به هیچ وسیله ای و تنها با وزن بدنتون انجام بدین. در اپلیکیشن پابه‌پا از جدیدترین شیوه تمرینی که در حال حاضر در سطح جهان از آن استفاده می شود، بهره گرفتیم که به آن تمرینات پر فشار (HIT) و تمرینات پرفشار متناوب (HIIT) گفته میشه. تمرینات پابه‌پا به صورت نرمال ۵ الی ۱۰ دقیقه وقت شما رو می گیره. با استفاده از پابه‌پا، شما به بیش از ۱۰۰۰ نوع مختلف از تمرینات دسترسی خواهید داشت.

ایده ای که پابه‌پا داره بسیار سادست. تمرینات متنوع با زمان بندی کوتاه؛ که این امکان رو به شما میده که تحت هر شرایط و در هر جایی، با کمترین هزینه و بدون نیاز به تجهیزات گران قیمت، به بهترین شکل به هدف ورزشیتون برسین.

برای انجام تمرینات پا‌به‌پا به چه چیزهایی نیاز داریم؟

تمریناتی که در پا به پا خواهید دید، نوعی از تمرینات با وزن بدن (Bodyweight Training) است؛ این یعنی اینکه تمامی آنچیزی که شما برای انجام تمرینات نیاز دارید تنها در وزن بدنتان خلاصه می شه و نیاز به دستگاه یا چیز دیگری ندارید! فقط توجه داشته باشید چون ممکنه بخواهید در منزل روی فرش یا کاشی تمرین کنید، برخی از تمرینات نیاز به مت (زیرانداز) و توپ میدسنبال داره. با این وجود، بیشتر تمرینات حتی نیازی به این دو هم نداره و شما می توانید تمرینات را به راحتی انجام بدین!

چه چیزی تمرینات پا‌به‌پا رو متمایز می کنه؟

پا‌به‌پا متفاوته چون شما رو به اونچیزی که دنبالشین می رسونه. جالب اینجاست که برعکس همیشه، تمرینات خیلی طولانی مدت و طاقت فرسا نیستن؛ در عوض تمرینات بسیار کوتاه و مفید هستن. در واقع شما میتونین نتایج بسیار خوبی را با صرف زمان کوتاه حدودا ۱۲ تا ۱۵ هفته ای، بگیرین. البته باید حتما هدفمند باشید و تمرینات رو به صورت مستمر و پیگیر انجام بدین. این موضوع رو بهش توجه داشته باشین که هیچ کس بدون تلاش و بدون اینکه از جای خودش تکون بخوره و در انتظار معجزه باشه، به هیچ جایی نمیرسه و شما حتما باید اراده قوی داشته باشین. تمرینات پرفشار ممکنه در اول مسیر برای شما سخت باشه ولی قطعا ارزششو داره چون شما رو در کمترین زمان به هدفتون می رسونه.

در طول روز و هفته چند بار باید این تمرینات رو انجام بدین؟

بهتره این تمرینات رو حداقل چهار روز و در شرایط ایده آل هر روز انجام بدین. ۳۰ دقیقه تمرینات روزانه پابه‌پا کمکتون میکنه که خیلی سریع به هدفتون برسین. هر تمرین ما بین ۵ تا ۱۵ دقیقه وقتتون رو میگیره (بسته به انتخابتون از تمرینات پابه‌پا). پیشنهاد ما برای اثر بخشی بیشتر تمریناتتون به این ترتیبه:

افرادی که مشغله بالایی دارند:

اگه کل تمرین روزتون رو ۳۰ دقیقه در نظر بگیرم، میتونین کل تمرین رو به سه قسمت تقسیم کنین، مثلا صبح ۱۰ دقیقه تمرین کنین، ظهر و عصر هم هر بار به مدت ۱۰ دقیقه تمرین کنین. اینجوری هم تمرین کردین هم از کارای دیگتون عقب نیوفتادین.

افرادی که زمان کافی دارند:

کل تمرین روزانه (حداقل ۳۰ دقیقه) رو به صورت پشت هم با استراحت کوتاه (۳-۵ دقیقه) بین هر وعده تمرین انجام بدین. بهتره در زمان استراحتتون حرکات کششی انجام بدین تا بدنتون خوب ریکاور بشه.

چرا پابه‌پا در کنار تمرینات، ویدیوهای غذایی هم داره؟

همیشه می گن، بدن یک ورزشکار حرفه ای در آشپزخونه اش ساخته می شه. تناسب اندام یک سفر بلند مدت برای همه ماست. در واقع برای اینکه بتونیم بدن خوش فرمی داشته باشیم باید علاوه بر تمرینات ورزشی که داریم، تغذیه درست و مناسبی داشته باشیم.

این موضوع باعث می شه که خیلیا فکر کنن که باید غذاهای بی مزه بخورن؛ اما دقیقا برعکس، ما می خوایم ثابت کنیم که اینطور که فکر می کنن نیست، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با معرفی برخی نکات تغذیه ای و آموزش های پیرامون آن، شما رو کمک کنیم تا به راحتی مواد غذایی سالم و خوشمزه درست کنین و با لذت بیشتری به هدفتون که تناسب اندامه برسین. (برای دیدن ویدیو های تغذیه به پیجمون در اینستاگرام مراجعه کنین).

من تازه شروع به تمرین کردم، آیا من هم می تونم از پابه‌پا استفاده کنم؟

پابه‌پا برای هر ورزشکاری مناسبه، چه ورزشکاران حرفه ای و چه افرادی که تازه شروع به تمرین کردن. با وجود مربی که در تمرینات پابه‌پا دارین، تمرینات به شدت برای شما ساده تر میشه و نیازی نیست نگران هیچ چیزی باشین، چرا که تمرینات یک به یک برای شما به صورت کامل توضیح داده خواهد شد و همزمان با شما و برای یادگیری بهترتون، مربی نیز با شما تمرینات رو انجام میده.

آیا واقعا ارزششو داره که از پابه‌پا استفاده کنیم؟

اگر بخواهیم کوتاه و صادقانه بگوییم جواب اینه: بله! پابه‌پا روش متداول خسته کننده ای که در باشگاه دارین نیست. پابه‌پا در تلاشه که سبک زندگی شما باشه. خیلی از کسایی که ما در ابتدا خواستیم که با پابه‌پا تمرین کنن و به ما نظراتشون رو بگن، پیش از کار با اپلیکیشن خیلی به اون شک داشتن چون فکر می کردن به نتیجه دلخواهشون نمی رسن، اما با شروع تمرینات پس از یک دوره ۲ ماهه تغییرات رو حس کردن و کلی ما رو تشویق کردن که به راهمون ادامه بدیم.

پس توصیه می کنیم وقت رو تلف نکنین، هدفتون رو تعیین کنین و تلاشتون رو از همین حالا شروع کنین، ما در تمام این مسیر پابه‌پای شما خواهیم بود.