0

۴ تا از بدترین عادات صبحگاهی که باید حتما اونها رو کنار بگذارید

 

تا به حال متوجه شده اید که وقتی خوب می خوابید و  سرحال بیدار میشید روز شما بسیار بهتر شروع میشه؟ یا اینکه، برعکس وقتی صبح کسل بیدار میشید، ساعات بعدی روزتون خیلی به خوبی نمیگذره و تحت فشار هستید؟ روشی که روزتون رو شروع میکنید در واقع بقیه ساعات بیداری شما رو تحت تاثیر قرار میده.

چند روال صبحگاهی وجود داره که در طول روز برای شما احساس استرس و پراکندگی ذهن ایجاد میکنه. بنابراین، اگه می خواید بیشترین استفاده را از وقتتون ببرید، در اینجا چند نمونه از عادت های بد صبحگاهی یادآور شده که باید سعی کنید اونها رو کنار بگذارید و در عوض اونها رو با برنامه های مثبتی در صبح جایگزین کنید.

بدترین-عادات-صبحگاهی-که-باید-حتما-اونها-رو-کنار-بگذارید

۱. برای صبحانه دسر نخورید

بدیهیه که این فقط به خوردن چیزکیک یا کلوچه اشاره نداره، بسیاری از غذاهای اصلی صبحانه مانند وافل، غلات و کلوچه با شکر و کربوهیدرات ها همراه هستن. در حالی که این مواد طعم خوشمزه ای دارن، اما با گذشت مدت زمان کم بعد صرف صبحانه و کاهش قند خون، تحریک پذیر و گرسنه غذای بیشتری خواهید بود.
بهترین کار چیه؟ به جای یه وعده غذایی شیرین و حاوی کربوهیدرات، یک اسموتی سالم رو امتحان کنید. با مصرف میوه، شما می توانید جوانه های چشایی دوستدار شیرینیتون رو راضی کنید، ضمن اینکه یه وعده سبزیجات، همراه با چربی و پروتئین سالم از طریق شیر نارگیل، پودر پروتئین استخوان، کلاژن یا سایر مخلوط های سالم دریافت کرده اید.

بدترین-عادات-صبحگاهی-که-باید-حتما-اونها-رو-کنار-بگذارید

۲. اگه گرسنه نیستید غذا نخورید

ما به این باور رسیده ایم که صبحانه مهمترین وعده غذایی روز هست و برای برخی افراد نیز قطعا همینطوره. با این حال، بعضی ترجیح میدن صبح غذا نخورن و مجبور کردن خودتون به صرف صبحانه ضررش بیشتر از فایده اونه. اگه در گروه دوم قرار دارید، به جای اینکه خودتون رو مجبور به خوردن صبحانه کنید، گزینه بهتر ممکنه روزه داری متناوب ( IF) باشه که انواع مختلفی داره، اما یکی از ساده ترین اونها روزه داری با محدودیت زمانی ۸/۱۶ است که در طی اون ۱۶ ساعت از غذا خوردن خودداری می کنید (معمولاً بعد از شام تا زمان ناهار) و فقط ۸ ساعت در طول روز غذا می خورید. فواید این نوع ناشتایی کاهش وزن، کاهش التهاب، حفظ سلامت قلب و تثبیت قند خونه.

بدترین-عادات-صبحگاهی-که-باید-حتما-اونها-رو-کنار-بگذارید2۳. تمرین صبحگاهی رو رها نکنید

صبح ها برای همه مناسب نیست. اما اگه طرفدار تناسب اندام شبانه هستید یا اینکه به طور کلی از ورزش کردن خودداری می کنید ممکنه بخواید ساعت زنگ دارتون رو تنظیم کنید. پمپاژ خون صبحگاهی یه روش عالی برای افزایش سطح انرژی بدن بدون کافئینه. متأسفانه اگه خیلی نزدیک به ساعت خوابتون تمرین کنید باعث اختلال خوابتون میشه اما تعویض اون با یه جلسه تمرین صبحگاهی می تونه منجر به خواب عمیق تر و با کیفیت تر بشه.

علاوه بر این، تمرینات صبحگاهی به تقویت سوخت و ساز بدن، سوزوندن کالری بیشتر در طول روز و افزایش کاراییتون کمک میکنه. اگر اولین کار صبحگاهیتون تمرین کردن باشه، احتمالاً در زمان صرف غذا هم انتخاب های سالم تری خواهید داشت.

برای اینکه بیدار شدن براتون راحت تر بشه، سعی کنید برخی از برنامه های صبحگاهیتون رو از شب قبل انجام بدید. این به این معناست که وعده ناهارتون رو آماده کنید و توی یخچال بذارید، لباس های تمرینتون رو آماده کنید و سایر اقدامات لازم رو برای روز بعد انجام بدید. به حداقل رسوندن کارهای صبح فردا به معنای خاموشی بیشتر و کاهش احتمال تعویق خواب و از دست ندادن تمرین صبحگاهیست.

بدترین-عادات-صبحگاهی-که-باید-حتما-اونها-رو-کنار-بگذارید2

۴. لاته هاتون رو با اضافه کردن شکر و کالری اضافه ننوشید

یک قهوه با یک یا دو فنجان شیر، راه خوبی برای شروع روزه. اما وقتی نوشیدنی های روزانه شما حاوی انبوهی از شکر، خامه، شربت ها و تمام مواد دیگه ایه که قهوه های ممتاز معمولاً دارن، بدون اینکه حتی متوجه بشید در حال دریافت کالری فراوون هستید. این دریافت کالری در شرایطیه که هنوز غذای جامد مصرف نکردین!
وقتی در دام مصرف این مدل قهوه ها می افتید، تمام قند و مواد نگهدارنده موجود در اونها احساس گرسنگی در شما ایجاد میکنن و قبل از اونکه وعده اصلیتون رو بخورید معادل کالری یک وعده غذایی (یا بیشتر!)  دریافت کرده اید. وقتی این میزان کالری رو در تمام نوشیدنی های قهوه ای که سفارش میدید ضرب کنید، عدد قابل توجهی خواهد شد.

اگه هنوز به رفع کافئین صبحگاهی نیاز دارید، قهوه های خاصی رو در نظر بگیرید که با یه چربی سالم مانند کره یا گیاه غنی شده مخلوط میشن و سپس با روغن MCT ترکیب میشن. نتیجه یه فنجون قهوه است که تنها با کالری خالی پر نشده و در واقع کاملاً برعکسه، شما انرژی مورد نیاز خودتون رو افزایش داده اید، در حالی که چربی های سالم موجود در قهوه احساس سیری به شما داده اند.

بدترین-عادات-صبحگاهی-که-باید-حتما-اونها-رو-کنار-بگذارید2
اگه این عادت های بد رو کنار بذارید به زودی خواهید دید که بهترین برنامه صبحگاهی رو ایجاد کرده اید که تضمین کننده حفظ انرژی شما در طول روزه.

منبع: runtastic

دیدگاه خود را ثبت کنید

فروشگاه پا به پا راه اندازی شد l ارسال به سراسر ایرانکلیک کن
+ +